X
تبلیغات
زولا

LOGO

فاطمه زینب
یکی دیگر از فروشگاهای دانلودی یوسف عزیزی
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

پاورپوینت فولاد ابزار

سه‌شنبه 1 اسفند 1396 @ 01:15
دانلود پاورپوینت فولاد ابزار بررسی فولاد ابزار پاورپوینت جامع و کامل فولاد ابزار کاملترین پاورپوینت فولاد ابزار پکیج پاورپوینت فولاد ابزار مقاله فولاد ابزار تحقیق فولاد ابزار
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 857 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 35
پاورپوینت فولاد ابزار

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 35 صفحه

فولاد ابزار فولاد ابزار چیست؟ از نظر کاربرد:هر فولادی که برای ساختن ابزارهای برش شکل دادن یا به عبارتی شکل دادن مواد به صورت قطعات با کاربردهای مشخص به کار رود.

از نظر ترکیب شیمیایی:فولاد های ابزار فولاد های کربنی یا آلیاژی اند که قدرت سخت شدن وبازپخت را دارند.

بعضی از خواص مطلوب فولاد های ابزار مقاومت سایشی و سختی زیاد مقاومت گرمایی خوب واستحکام کافی برای کار روی مواد است. به طور کلی انتخاب یک فولاد ابزار در یک مورد خاص تنها به یک فولاد و یا حتی گروه مشخصی از فولادها محدود نمی شود. بلکه به عوامل زیر بستگی دارد: هزینه
سهولت ماشین کاری
امکان ساخت
خواص مکانیکی مورد نظر ویژگی های اصلی برای انتخاب کارکرد کارکرد فولادهای ابزار در خطوط سرویس به 4 عامل بستگی دارد:
- طراحی قطعه
- کیفیت ساخت قطعه
- انتخاب نوع فولاد
- عملیات حرارتی
با کمی تفاوت در نوع عملیات حرارتی، فولادهای ابزار برای رسیدن به خواص مطلوب مثل مقاومت به تغییر شکل، سایش و شکست باید عملیات حرارتی شوند. تنها شکل های ساده و آن هم در موارد جزیی به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند.
تقسیم بندی اولین تقسیم بندی توسط انجمن آهن و فولاد آمریکا (AISI) بر اساس روش عملیات حرارتی, کاربرد و خواص ارائه شد.
از دیگر استانداردهای مهم می توان به انجمن مهندسان خودرو(SAE) اشاره نمود که تقریبا مشابه اولی می باشد. انواع فولاد ابزار فولادهای تندبر به دو گروه تقسیم می شوند:

فولادهای تنگستنی
(tungsten high speed steels) گروه ‏T

فولادهای مولیبدنی
(molybdenum high speed steels) گروه M فولادهای ابزار تندبر
(High Speed Tool Steels) ویژگی ها با وجود تفاوت زیاد در ترکیب این دو خانواده اکثر خواص متالورژیکی آن ها مشابه است. کاربرد اصلی این فولادها براده برداری است. ( قلم تراش، تیغه فرز، مته)
ویژگی اساسی این فولادها حفظ سختی و مقاومت در برابر سایش در حین برش در دمای بالا است. کاربیدهای مختلف نظیرM6C,MC,M2C نقش اصلی در مقاومت در برابر سایش را ایفا می کنند.
حضور مولیبدن باعث کاهش قیمت فولاد می شود اما تمایل به رشد دانه و دکربوره شدن را افزایش می دهد. کاربردها و ترکیب شیمیایی گروه T ابزارهای خشن کاری و تمام کاری با بالاترین مقاومت سایشی، ابزار تراشکاری و صفحه تراشی در شرایط حاد و با استحکام و چقرمگی بالا، گرفتن بهترین سختی در حالت سرخ شده، مته های مارپیچ، ابزارهای پیچ تراشی، تیغه های فرز و سمبه های سوهان تراشی کاربردها و ترکیب شیمیایی گروه M تیغه های فرز برای شرایط حاد، مته مارپیچ، ابزارهای خشن کاری با بالاترین نیروها، ابزارهای تراشکاری ، خانکشی، برقوکارها، ابزارهای پیچ تراشی، قلاویزها و ... فولادهای سرد کار
(Cold Work Tool Steels) فولادهای ابزار در این گروه به سه دسته مجزا تقسیم می شوند:
فولادهای کم آلیاژ و سخت شونده در روغن ( O )
فولادهای آلیاژ متوسط هوا سخت ( A )
فولادهای سردکار پر کروم پر کربن ( D ) ویژگی ها این فولادها قابلیت حفظ سختی در دمای بالا را ندارند اما در دماهای پایین مقاومت سایشی بالایی دارند. عمق سختی پذیری بالا بوده و اعوجاج کمی در حین عملیات حرارتی دارند. احتمال ترک برداشتن در اشکال پیچیده حین عملیات حرارتی وجود دارد. استفاده برای برش در دماهای پایین مقرون به صرفه تر است. انتخاب فولاد نیازمند آشنایی با خواص مختلف آن نوع فولاد می باشد:
سختکاری خانواده O در دمای پایین تر از 2 گروه دیگر انجام می گردد لذا مقاومت سایشی متوسط همراه با چقرمگی بالا دارند( نسبت به گروه های A , D)


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.برچسب‌ها: دانلود پاورپوینت فولاد ابزار، بررسی فولاد ابزار، کاملترین پاورپوینت فولاد ابزار، پکیج پاورپوینت فولاد ابزار، مقاله فولاد ابزار، تحقیق فولاد ابزار
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
درباره ما

ایمیل :
banner 240x200px

امار بازدید