X
تبلیغات
زولا

LOGO

فاطمه زینب
یکی دیگر از فروشگاهای دانلودی یوسف عزیزی
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته

سه‌شنبه 1 اسفند 1396 @ 01:11
دانلود پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته بررسی سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته پاورپوینت جامع و کامل سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته کاملترین پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته پکیج پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته مقاله سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته تحقیق سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 286 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 45
پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 45 صفحه

سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته 1 1 فصل اول ” مفاهیم کلیدی سیستم‌های اطلاعاتی“ 2 آنچه در این فصل می‌خوانید : عصر اطلاعات
تعریف داده ، اطلاعات و دانش
فرایند ارتباط بین داده ، اطلاعات و دانش
اطلاعات و سازمان
اطلاعات و سطوح مدیریت
ویژگی‌های اطلاعات مناسب و مربوط
سیستم‌های اطلاعاتی و سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت
ارتباط سیستم‌های اطلاعاتی با علوم دیگر
روند به‌ کارگیری سیستم‌های اطلاعاتی در سازمان
تعریف فناوری اطلاعات
سیستم‌های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
مزایا و محدودیت‌های سیستم‌ها و فناوری‌های اطلاعاتی در سازمان
3 سیستم های‌ اطلاعاتی – عصر اطلاعات 4 سیستم های اطلاعاتی شامل فناوری اطلاعات، داده ها، رویه های پردازش داده ها و افرادی است که داده ها را جمع آوری و پردازش می کنند. دیگر سیستم های اطلاعاتی شامل مجموعه ای از منابع اطلاعاتی است که برای جمع آوری، پردازش، نگهداری و به کارگیری، به اشتراک گذاری، توزیع و یا در اختیار گذاشتن اطلاعات طراحی شده است. داده، اطلاعات و دانش که در حقیقت عناصر اساسی هر سیستم اطلاعاتی به شمار می آیند. عصر اطلاعات به طور کلی پیشرفت های بشر در قالب سه عصر کشاورزی، صنعت و اطلاعات دسته بندی می شود. عصر کشاورزی با هدف تهیه و تامین غذا به وقوع پیوست. عصر صنعت که هنوز هم در برخی از کشورها حاکمیت دارد، پس از عصر کشاورزی شکل گرفت و نیاز بشر به ابزار و مواد اولیه را برطرف نمود. پس از عصر صنعت، عصر اطلاعات شروع شد. این عصر که مشخصه آن حضور قدرتمند رایانه در عرصه های مختلف زندگی بشر است. جدول1-1 : روند تکامل عصر اطلاعات 5 عصر ویژگی عصر‌ اطلاعات عصر اطلاعات با تلاش جهت حل معضل تصمیم گیری در محیط های متلاطم و چگونگی انتخاب اطلاعات مورد نیاز از بین انبوه اطلاعات واصله، آغاز شد و در پاسخ به این نیاز بود که سیستم ها و فناوری های اطلاعاتی که از عناصر بنیادین عصر اطلاعات به شمار می روند، طراحی و مستقر گردید.
امروزه فناوری های نوین اطلاعاتی قادر به تولید، پردازش و توزیع حجم عظیمی از اطلاعات بوده و به همین دلیل، شاهد پدیده ای به نام وفور اطلاعات و یا به تعبیری «انفجار اطلاعات» هستیم. جامعه‌ اطلاعاتی جامعه‌ اطلاعاتی : جامعه‌ای است که در آن ، اطلاعات ، از نقش اساسی در کلیه شئون زندگی برخوردار می‌باشد که در آن افراد در تمامی مراحل و تعاملات زندگی خود وابسته به اطلاعات می‌باشند ، به عبارت دیگر ، جامعه‌ اطلاعتی ، جامعه‌ای است مبتنی بر اقتصاد اطلاعاتی و فرهنگ اطلاعاتی :
جامعه‌ی اطلاعاتی = ( اقتصاد اطلاعاتی ) * ( فرهنگ اطلاعاتی )
7 فرهنگ اطلاعاتی - اقتصاد اطلاعاتی 8 اقتصاد اطلاعاتی
اقتصادی است که در آن اطلاعات و خدمات مرتبط با اطلاعات به عنوان عامل مولد ثروت تلقی می شود و در کنار دیگر بخش های اقتصادی نظیر بخش صنعت، کشاورزی و خدمات کارکرد خاص خود را دارا می باشد.
فرهنگ اطلاعاتی
فرهنگی است که در آن گردش، توزیع، تسهیم و استفاده درست از اطلاعات ارزش تلقی می شود. به طور کلی ظهور جامعه اطلاعاتی مقارن با تحولات مرتبط بهم زیر بوده است :
1. جهانی شدن اقتصاد و ظهور اقتصاد و ظهور مؤسسات تولیدی قابل انعطلاف .
2. ظهور اقتصاد مبتنی بر دانش .
3. توسعه و کاربرد عمیق شبکه‌های ارتباطی و پیام‌های دیجیتال .
9 از ویژگی‌های عمده‌ عصر اطلاعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :
1. ظهور جامعه‌ی مبتنی بر اطلاعات .
2. وابستگی سازمان‌ها و شرکت‌ها به فناوری اطلاعات برای انجام فعالیت‌هایشان .
3. تغییر فرآیندهای کاری جهت افزایش بهره‌وری .
4. استفاده از فناوری اطلاعات برای مهندسی مجدد کسب و کار .
5. شمول فناوری اطلاعات برای مهندسی مجدد کسب و کار .
6. دسترسی به اطلاعات لازم در زمان مناسب.
7. ارتباطات از راه دور .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
درباره ما

ایمیل :
banner 240x200px

امار بازدید