X
تبلیغات
زولا

LOGO

فاطمه زینب
یکی دیگر از فروشگاهای دانلودی یوسف عزیزی
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

پاورپوینت فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم)

سه‌شنبه 1 اسفند 1396 @ 01:13
دانلود پاورپوینت فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم) بررسی فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم) پاورپوینت جامع و کامل فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم) کاملترین پاورپوینت فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم) پکیج پاورپوینت فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم) مقاله فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم) تحقیق فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 3538 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25
پاورپوینت فسیل یا سنگواره (درس علوم پایه پنجم)

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 25 صفحه

به نام خدای زیبایی ها فهرست مطالب: عنوان صفحه به نام خدا مشخصات موضوع اهداف تعریف فسیل طرز تشکیل فسیل محیط مناسب و نامناسب برای تشکیل فسیل بیشتر بدانیم 1 3 4 5 6 7 8,9 10-26 فسیل یا سنگواره(درس علوم پایه پنجم) پایه: پنجم هدف کلی: آشنایی فراگیران با فسیل یا سنگواره تعریف فسیل یا سنگواره: به آثار و بقایای جانوران و گیاهان بر روی سنگ ها فسیل یا سنگواره میگویند. طرز تشکیل فسیل: فسیل یا سنگواره هنگامی تشکیل میشود که جانداران یا اثرهای آنها به سرعت در زیر رسوباتی که توسط آب یا باد یا انفجارهای آتشفشانی حمل شده اند مدفون شوند در این صورت با گذشت زمان و افزایش فشار فسیل به وجود می آید. محیط های مناسب برای تشکیل سنگواره عبارتند از: زمین های کم ارتفاع مرطوب. جویبارها. رودخانه های دارای حرکت کند. دریاهای کم عمق. مناطق نزدیک آتشفشانهایی که از آنها خاکستر بلند می شوند. احتمال تشکیل سنگواره ی جانداران در: جنگل های مرتفع کوهستانی علفزارها بیابان ها بسیار کم است. بیشتر بدانیم: سنگواره ها ممکن است تغییرات تدریجی گونه ها را از نیاکان اولیه تا زاده های امروزی نشان دهند. سنگواره ها ثبت واقعی آثار جاندارانی هستند که در گذشته روی زمین زندگی می کرده اند. قدیمی ترین سنگواره ای که تا کنون کشف شده است سنگواره ای میکروسکوپی است که در رسوبات سنگی 5/3 میلیارد ساله ی موجود در غرب استرالیا یافت شده . سنگواره های موجود در سنگ های قدیمی تر با سنگواره های موجود در سنگ های جدید تر متفاوت اند. احتمال سنگواره شدن جانور دارای اسکلت بیرونی سخت ( مانند خرچنگ ) نسبت به جانداری مانند کرم خاکی که بدن نرم دارد بیشتر است. در یک منطقه ی کوچک در ویومینگ امریکا در تخته سنگ های مربوط به چهل میلیون سال پیش سنگواره های بیش از پنجاه گونه ی جانوری کشف شده است. نوع فسیلی که در هر منطقه یافت می شود بیانگر وضعیت جغرافیایی آن منطقه در گذشته است. مکانی که امروزه در آن فسیل جانداران دریازی یافت می شود در گذشته های دور دریا بوده است. متعلق به آرکئوپتریکس است عکس امروزی بالهای پوشیده از پر داشت پرندگان این پرنده مانند و مانند خزندگان دارای دندانها ٬چنگالها٬دست ها و دم بلند استخوانی بوده است سنگواره سمت چپ هم سنگواره آرکئوپتریکس است که در سال 1861 یافت شد حشرات اکنون فراوان ترین گروه جانوران روی زمین را تشکیل می دهند که حدود 350 میلیون سال پیش ظاهر گشتند آنها از اجداد بدون بال خود تکامل حاصل کردند اما بعدها توانایی قدرت پرواز را کسب نمودند در حدود 130 میلیون سال پیش افزایش چشمگیر د ر تعداد و نوع حشرات حاصل شد گروههای جدید نظیر زنبور ها بر روی گیاهان متعلق به همان دوره رشد و نمو یافتند زمین شناسان می توانند با استفاده از فسیل ها تاریخ سنگ ها را مشخص کنند. آنان با نگاه کردن به نوع فسیل هایی که در سنگ موجود است، سن لایه ی سنگی را در می یابند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
درباره ما

ایمیل :
banner 240x200px

امار بازدید